I. változat („Hivatalosan”)

Kedves Fodor Gyuri!

Átigazolási döntésedet elfogadom, tudomásul veszem. Erről a MSzÚOSz vezetőségét is értesítem még december hónapban (ez a hivatalos átigazolási időszak). A levelezési listámról csak felkérésedre töröllek.

Sok sikert a további szenior úszó pályafutásodhoz!

Debrecen, 2012. december 24.
Dr. Rentka László
a Debreceni Szenior Úszó Klub elnöke

II. változat („Őszintén”)

Kedves Fodor Gyuri!

Nem könnyű most bölcsnek lenni, de nem is tartom azt tisztemnek.

Gyakorlatias ember vagyok, a játszmák helyett jobban szeretem az egyenes utat („de leginkább a francia mustárt kedvelem”), és a közmondásbeli „sánta kutya” nagyobb haladási sebességéről is meg vagyok győződve.

Nem örülök a döntésednek, nem is számítottam még rá. Amikor visszaköltöztél Gyulára, a Debrecenben töltött éveidet „ráadásként” gyulai lakosként is a Debreceni Szenior Úszó Klubnak szántad, mielőtt végleg átigazolnál. Természetesen megértelek, Gyuláról jöttél, oda tértél vissza, ott edzel (remélem, ezután többet fogsz!). Naponta találkozol a gyulai sporttársakkal, és legalább az élcelődés szintjén bizonyára céloztak már néhányszor a visszatérési illendőségedre.

Annak idején a Budapestre költözött Dr. Menyhárt Zsoltot és barátait (Lender Gyurit, Bacsa Gyurit; mennyi Gyurit veszítettünk és veszítünk!) is saját klub megalapítására biztattam (ők lettek a Budapesti Delfinek, igazán szép utat futottak be csapatukkal).

A miskolci Jurák Árpi egy évtizeden át hűséges társ volt, szeretetéről és megbecsüléséről gyakran éjjeli telefonhívásokban biztosított. Barátait, úszótársait is a debreceni klubhoz terelte. A miskolci sportuszoda megépítése után biztattam az önálló klub alakítására, de azóta, hogy bejelentette erről a döntését, hiányoznak az éjszakai hívások…

Az 1999. évi Nyéki Imre emlékversenyről a „régi” honlapunkon fellelhető írást nézem éppen: a nevek ismerősek, csak már nem úsznak a színeinkben. Néhányan égi kimenőt kaptak, mások átigazoltak, visszavonultak, eltűntek, megkomolyodtak…

Az 1999-es Nyéki Imre emlékverseny

Az idei MEFOB előtt három egyetemista, a „Búvárklubos fiúk” bejelentették, hogy az egyetemi úszókat összefogva önálló egyetemi úszócsapattá szeretnének alakulni, heti két közös edzéssel. Az első kettőre meghívtak, de gondolom, egészségesebb a teljes leválás róluk. Annak idején a MEDÚSZA Egyesület próbálkozása is félelemmel vegyes izgalommal töltött el, de abban a néhány évben, amíg önállóan működtetek, majd végül szeniorrá váltatok, igazán példás volt közöttünk az együttműködés versenyek, váltók, megyebajnokságok terén. 2005-től újra mentek debreceni egyetemisták a MEFOB-ra, és én mivel hívtatok, én is veletek tartottam, újra izzítva fő szenvedélyemet, az egyetemi úszócsapat patronálását…(Emlékeztetőül: elnökötök, Benyó Mátyás, titkárotok, Fábián Ákos, fő ideológusotok te, Fodor Gyuri, meghatározó tagotok, Rácz Kálmán és a legtöbbet fejlődött „közlegényetek”, Bihari Árpi voltak, de Rentka Anikó, Páll Csilla, Garamvölgyi Mónika és Kovács Fruzsina szereplésének felidézése is kellemes emlékeket idéz fel bennem. A 2005. évi MEFOB-on Othman Mohamed még a Debreceni Egyetem – MEDÚSZA Egyesület, röviden: DE-MEDUSZA színeiben indult.)

Egy új Saylor könyvre szeretném felhívni a figyelmedet: Gordianus még nem volt „a Nyomozó”, és fiatal volt, mégpedig jó 2100 évvel ezelőtt!

Alig fél évvel a nemzetközi megjelenést követően magyarul is megjelent Steven Saylor A hét csoda című kötete. Az előzménykönyv a 18 éves Gordianus kalandjairól szól. Játékunkon három olvasónk a könyv egy-egy példányát viheti haza. November 22-én, alig fél évvel a nemzetközi megjelenést követően magyarul is megjelent Steven Saylor A hét csoda című könyve, amelyben Gordianus, a Nyomozó visszatér, és a világ hét csodáját járja be, melynek során mindenhol megold egy rejtélyt. Noha ez a sorozat 13. része már, a kötetet kifejezetten ajánlja azoknak is a kiadó, akik még egyet sem olvastak eddig, ugyanis ez egy előzménykönyv: Gordianus mindössze 18 éves benne, így az ókori világ lélegzetelállító helyszínei mellett megismerhetjük a fiatal nyomozót is, betekintést nyerve, hogy miért érdemelte ki idővel ezt a rangos titulust. Ezzel együtt van egy jó hírünk is: három játékosunk meg is nyerheti a könyv egyik példányát, az Agave Könyvekkel karöltve ugyanis játszunk.

Majd levelet váltunk az aktuális ókori történelmi krimikről, mindkettőnk kedvenc olvasmányáról (melyik kötettel is búcsúztattalak Debrecenből?), és a levelező listámról is csak a csak a többedik felkérésre szoktam törölni valakit…
Közben információk özönében élek:

Áldott és békés karácsonyi ünnepeket kívánunk minden sporttársunknak! December 27-én, csütörtökön 20 órától, december 28-án, pénteken 19 órától, december 30-án, vasárnap 10 órától edzünk a Sportuszodában. R.L. Beszámoló a nyírbátori 24 órás úszásról a Ti írtátok rovatban.

MEDÚSZA verseny a TÁG uszodában

MEDÚSZA verseny a TÁG uszodában

A MEDÚSZA Egyesület és a Debreceni Egyetem Sportigazgatósága által megrendezett úszóversenyen a Tóth Árpád Gimnázium tanuszodájában 2006. április 25-én, kedden este született időeredményeket Fodor György MEDÚSZA és Szenior archiváló szerkesztésében mellékelem. (Az időeredmények helyenként a mért század mp pontosság helyett tized mp pontosságúra kerekítődtek az Excel táblázatban). A TÁG tanuszoda rajtkő nélküli, és 10 percenként került sor egy-egy versenyszámra, az időeredmények így egy sorozatterhelés részidőiként értékelendők. A férfiaknál igen szoros befutók voltak, érdemes az időeredmény táblázatot tanulmányozni! A legidősebb versenyző (jelen sorok írója) a négy 50 m-es szám után nagyon elfáradt, a 200 m vegyes kizárólagos leúszási jogát Fodor Györgynek engedte át. A futamtárs szerepét Fábián Ákos gyorsúszásban vállalta, ő sem tűnt pihentnek. A rendező MEDÚSZÁK meghívták a Szeniorokat is versenyükre. A Szeniorok váltója az önként jelentkező Török Péterrel vált kvartetté (Péter 1988-as születésű középiskolás).

Horváth Bence (1989) vízilabdás 50 m gyorson és a váltókban tette le névjegyét. Előző héten 1200 m-en is jó időt úszott a Hajós Alfréd Távúszáson (18:42,12 mp-et, majd egy órán belül ismételve 18.55,46 mp-t!) Azóta edzéseinket is rendszeresen látogatja. A 48x25 m-es váltóban a két 4x50 m-es váltó egyesült, és a nyolc férfi versenyző fejenként 6x25 m-t teljesített. A végeredmény a 12 perces illendőségi határon belüli, 1:59,2 mp volt. A női mezőnyt Páll Csilla és Rentka Anikó képviselte. A lányok a bíráskodásból is kivették részüket (indítás, időmérés, versenyiroda, díjátadás). A díjátadásról készült fényképsorozat valószínűleg kedvcsináló lesz a következő MEDÚSZA versenyhez! Fotók: Vas András honlapján (www.magyar.sport.hu/uszas Debreceni Szenior Úszóklub új honlapja / Fényképek / Vas András fotói) Debrecen

Dr. Rentka László meghívott szenior versenyző büszke atya Fodor György eredmény táblázata






A versenyeken majd találkozunk, Brnoban is lenne még dolgunk egymással…

Kedves Sportbarátom, sok sikert választott új klubodban!

Nemes versengésünk folytatódik!

Tisztelettel és barátsággal

Rentka László (Lucius Muscularis)
Debrecen, 2012. december 29.