XXVIII. Országos Szenior Úszóbajnokság (Dr. Regele Károly Emlékverseny)

Gyula, 1998. július 25-26.

Az eredményhirdetésekkel együtt 10 órás, kétnapos országos bajnokságon a Debreceni Szenior Úszó Klub harminc versenyzője indult.

Összesen 25 egyéni bajnokságot nyertek a debreceniek, közülük a portlandi szenior világjátékokra készülő Krasznai Róbert a lehetséges 4-et, Dévald Péter transzplantált versenyző, a debreceniek 67 éves korelnöke 3-at (és egy ezüstérmet), dr. Mechler Andrea szintén 3 bajnokságot és egy ezüstérmet nyert.

Két-két egyéni bajnoki címet szerzett dr. Kiss Mónika, Selmeczi János, Lövei Zsolt és dr. Soltész István.

Egy-egy versenyszámban hirdették bajnoknak a következő versenyzőket: dr. Káldi Ildikó, Ötvös Éva, Szakali Katalin, dr. Bitskey István, Nagy Zoltán, Torkos Sándor és dr. Rentka László, akik bajnokságukon kívül több dobogós helyezést értek még el.

Dobogósok voltak: Kovács Lukácsné, dr. Legoza Józsefné, Nagy Emese, Aliczkyné Takács Katalin, Kocsisné Szentjóbi Szabó Enikő, Dévald Péterné, Jákimné Lövei Éva, dr. Rentkáné dr. Égerházi Anikó és Palczert László.

További dobogósok váltóban: Kovács Attila és Balázsi Jenő. Az eddig felsorolt versenyzők hét váltóban lettek ezüstérmesek, egy váltóban bronzérmesek és három váltóban még további pontszerző helyezéseket értek el.

További egyéni pontszerzők (4. helytől): Pálfalviné Kovács Katalin, Krasznai Anikó, Kovács Zsolt, dr. Kappelmayer János és Filep Ernő Csaba.

A megyék és a főváros közötti pontversenyben a rendező Békés megye és Budapest csapata mögött az előkelő 3. helyen hirdették ki Hajdú-Bihar megyét, melyet - az első két helyezettel ellentétben - egyetlen egyesület képviselt. Magánszámításaink szerint az utóbbi két év legeredményesebb egyesületi csapata a Debreceni Szenior Úszó Klub volt.

Kísérő versenyszámként a 3x50 m-es családi váltóúszásban a papa-mama-gyerek váltóban győzött a Rentka - Égerházi család, 4. volt Kovács Zsolt családja, 5. a Kappelmayer - Káldi család. A váltók gyermek tagjai az egyaránt 1986-os születésű Rentka Anikó, ifj. Kovács Zsolt és Kappelmayer Zita voltak. A nagyszülő-szülő-unoka váltóban a Kovács Lukácsné, Kovács Zsolt, ifj. Kovács Zsolt családi váltó a 3. helyen végzett.

Szenior úszók sikerei Gyulán

1999. augusztus

A Debreceni Szenior Úszóklub 18 fős csapata 26 magyar bajnoki címet nyert el a XXIX. Országos

szenior úszóbajnokságon. További 34 dobogós helyezésükkel a megyék közötti pontversenyben a rendező

Békés megye mögött az előkelő második helyet szerezték meg.

A bajnokságon két nap alatt négy egyéni versenyszámban és a váltókban lehetett rajthoz állni. A debreceni csapatból hárman szerezték meg a lehetséges négy-négy egyéni bajnoki címet: Krasznai Róbert (az 59 éves úszónak tucatnyi érme volt már világversenyeken), Dr. Bitskey István (az 58 éves debreceni irodalom professzor a neves egri úszódinasztia tagja) és ifj. Bitskey István (a 25 éves úszó idén került a szenior korosztályba és igen sikeres idényt mondhat a magáénak). Ők mindhárman egy győztes és egy ezüstérmes váltó tagjai is voltak.

Lövei Zsolt (46 éves) három egyéni bajnokságot nyert, közte az 50 méteres mellúszásban 35,83 mp-es igen jó idővel. Dr. Urbán Ferenc (35 éves) az innsbrucki Európa-bajnokság pillangó számaira készül. Gyulán egy nap alatt két bajnokságot nyert, ebből a 100 méteres pillangóúszást 1:08,08 mp-es idővel. Ugyancsak két egyéni bajnokságot nyert Dr. Nagy Sándor Tibor (70 éves) és Selmeczi János (68 éves), valamint ezüst- és bronzérmeket. Újlaki Péter (a 35 éves sportoló 3 évvel ezelőtti súlyos kerékpáros balesete óta az első idényét versenyzi végig az úszóknál!) egy bajnoki címe mellé három ezüstöt, Dr. Rentka László (42 éves) egy bajnoki aranyán kívül egy ezüstöt és egy bronzérmet nyert.

Három debreceni váltó nyert bajnokságot: a Selmeczi János, Nagy Sándor Tibor, Máté Zoltán, Krasznai Róbert összeállítású gyorsváltó, az ifj. Bitskey, Lövei, Urbán, Bitskey sorrendű vegyesváltó, valamint a nőknél az Égerházi Anikó, Kovács Anna, Szabó Mária, Bereczkiné Dankai Katalin összeállítású gyorsváltó. A női váltó négy tagja és Eperjesi Emese az egyéni versenyszámokban még további 12 dobogós helyezést szereztek, a legtöbbet, három ezüstöt és egy bronzot Kovács Anna. A férfiaknál Dr. Máté Zoltán, Dr. Horkay György és Torkos Sándor szintén számos egyéni dobogós helyezést ért el. Valamennyi eddig felsorolt férfi versenyző tagja volt a három ezüstérmes váltó valamelyikének. Mikulán János egyéniben és váltóban is pontszerző helyezést ért el.

A családi váltóban a Rentka család második, a Mikulán család ötödik helyezést ért el.