Úszó érmek Békéscsabáról

1998. szeptember

A békéscsabai Belvárosi uszodában második alkalommal megrendezett országos szenior úszóversenyen 11 fős debreceni csapat vett részt, közülük négyen először szerepeltek szenior úszóversenyen.

Egyéni és váltó eredmények:

Dévald Péter (a csapat rangidőse, 68 éves transzplantált - veseátültetésen átesett - versenyző, a Transzplantáltak Világjátékának többszörös dobogós helyezett úszója): egy első, egy második és két harmadik helyezés, váltóban két ezüstérem.

Dr. Dévald Péter (38 éves egykori úszó, búvárúszó, aki először indult szenior versenyen, méghozzá édesapjával többször egy futamban): egy harmadik és két negyedik helyezés, váltóban ezüstérem.

Dévald Péterné (59 éves, aki férje oldalán néhány éve kapcsolódott be a szenior sportmozgalomba): váltóban volt ezüstérmes.

Nábrádi Nóra (25 éves, első versenyén indult): egyéni negyedik és váltóban második helyezés.

Kovács Lukácsné (63 éves nyugdíjas testnevelő tanár, aki idén két távúszó bajnokságot is megnyert korosztályában, a tihanyi Öbölátúszást 3600 méteren és Szarvason, a Holt-Körösben 1000 méteren): három egyéni és egy váltóbeli második helyezés.

Lövei Zsolt (45 éves): egy első, egy második és egy harmadik helyezés, valamint egy váltó második helyezés.

Katona László (45 éves, aki az idei tihanyi Öbölátúszáson korosztályában győztes volt): két első és két második helyezés, egy váltó ezüstérem.

Dr. Rentka László (41 éves): két első helyezés és egy váltó ezüstérem.

Nagy Zoltán (60 éves versenyző, világversenyek résztvevője, az idei tihanyi Öbölátúszás harmadik helyezettje): egy első, két második helyezés, váltóban még két ezüstérem.

Dr. Szűcs Gyula (38 éves budapesti hosszútávúszó, aki korábban a 12,5 km-es balatonátúszó bajnokságon is indult már, első szenior úszóversenyén a debreceni csapatban indult): egy bronzérem és egy második helyezés váltóban.

Kovács István László (szintén 38 éves budapesti hosszútávúszó, szintén első szenior versenyén és debreceni színekben): egy második és egy harmadik helyezés, és egy ezüstérem váltóban.

A debreceni csapat régi és új tagjaival igen eredményesen szerepelt az egy napos versenyen.

Szeniorok úszóversenye Békéscsabán

1999. március

16 csapat 140 versenyzője indult el a Békéscsabán Gáspár Ervin emlékére megrendezett II. országos szenior úszóversenyen. A Debreceni Szenior Úszó Klub nyolc fős csapata jól szerepelt a szabadkai csapat révén nemzetközivé vált mezőnyben.

Farkasné Biró Gyöngyvér (61 éves) nyolc egyéni versenyszámban indult és valamennyiben fölényesen győzött! Kovács Lukácsné (64) egy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet nyert. Vojnitsné Bánáti Edit (55) egy egyéni brozérmet szerzett. Az előző három versenyzőnő - valamennyien testnevelő tanárok - a csapat újoncával, Szabó Mária 45 éves volt búvárúszóval kiegészülve két váltóban is a második helyen végeztek.

A férfiaknál a legeredményesebb debreceni úszó Katona László (46) volt négy egyéni győzelemmel. Lövei Zsolt (46) egy arany-, egy ezüst- és két bronzérmet, Rentka László (42) egy arany- és két ezüstérmet nyert. Dézsi István (62) a 100 méteres gyorsúszásban volt harmadik helyezett. A 4x50 méteres gyorsúszó váltóban a debreceni férfiak a dobogó harmadik fokán végeztek. Még további kilenc nem dobogós helyezésük is volt a debrecenieknek az igen népes és erős mezőnyben.

Hetvenöt érem

a Belvárosi uszodából!

1999. szeptember

A Debreceni Szenior Úszó Klub 18 fős csapata sikeresen szerepelt a hétvégén Békéscsabán megrendezett nemzetközi szenior úszóversenyen. A 25 méteres medencében rövid távú versenyszámokban (50 és 100 m-en, 4x25 m váltóúszásban) mérték össze tudásukat a versenyzők.

Farkasné Biró Gyöngyvér valamennyi versenyszámban indult, öt egyéni és egy váltó győzelmet szerzett. Az éremkollekciót egy váltóbeli ezüstérem egészítette ki. Krasznai Róbert mérlege négy egyéni aranyérem és két váltó győzelem. Két-két egyéni győzelemmel büszkélkedhet Katona László, Dr. Nowakowska Malgorzata és Selmeczi János, utóbbi két győztes váltónak is tagja volt. Egy-egy egyéni aranyérme mellé Nagy Zoltán három ezüstöt és egy bronzot, Torkos Csaba és Dr. Rentka László egy-egy ezüstöt nyert. Kovács Lukácsné szintén valamennyi versenyszámban indult, mégpedig erős ellenfelekkel, többek között klubtársával, Farkasné Biró Gyöngyvérrel kellett megküzdenie korcsoportjában, melynek eredménye négy egyéni ezüst- és egy bronzérem. Újlaki Péter kerékpár balesetéből való felépülésének újabb állomása volt ez az úszóverseny: valamennyi egyéni versenyszámban indult, másodperceket javított korábbi versenyeredményein, egy második és három harmadik helyezést kiharcolva. Vojnitsné Bánáti Edit négy bronzérmet nyert az egyéni versenyszámokban, melyet két váltóbeli ezüst egészített ki.Torkos Sándor, Dr. Menyhárt Zsolt, Dr. Horkay György, Kövérné Fejes Anikó, Dr. Kovács Anna és Bereczkiné Dankai Katalin egy vagy több egyéni dobogós helyezést értek el, többségüknek egy vagy két váltóbeli érem is jutott. Dézsi István pontszerző helyezést ért el az 50 méteres gyorsúszásban.

Összesen hat váltót indítottak a debreceniek, és valamennyi váltójuk a dobogón végzett. A két győztes váltó: a férfiak 243 év összéletkorú gyorsúszó négyese

(Dr. Horkay György, Nagy Zoltán, Selmeczi János és Krasznai Róbert), valamint a 252 év összéletkorú “mix” vegyesváltó (Kovács Lukácsné, Selmeczi János, Krasznai Róbert és Farkasné Biró Gyöngyvér).

Szenior úszók Békéscsabán

A sátortetős 50 méteres békéscsabai fedettuszodában 18 hazai és külföldi csapat 160 versenyzője között a debreceniek is ott voltak és erdeményesen szerepeltek.

Hantó Ferencné, aki első versenyén indult debreceni színekben – a “szabadúszó” fővárosi versenyző a januári debreceni versenyen választotta klubjául a debrecenit – négy első és két második helyezésével vezette a csapat éremtáblázatát. Katona László négy győzelméhez egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett. Kovács Lukácsné négy győzelmet és két harmadik helyezést ért el. Három aranyérem mellé egy ezüst- és egy bronz jutott Rentka Lászlónak. Kozma Gábor is háromszor győzött. Két egyéni győzelméhez Mechler Andrea egy második- és egy harmadik helyezést ért el. Selmeczi János mindkét mellúszó számban győzött. Dévald Péter transzplantált versenyző aranyérme mellé három ezüstöt és egy bronzot is begyűjtött, ő indult a legtöbb, összesen nyolc egyéni versenyszámban. Lövei Zsolt egy győzelme mellett két második és egy harmadik helyezést ért el. A hajdúszoboszlói Nagy Sándor Tibor, 71 évével a csapat rangidőse egy második és két harmadik helyezést ért el, akárcsak Menyhárt Zsolt. Négyessyné Marján Éva, a csapat első versenyes “újonca” egy ezüst- és egy bronzérmet nyert. Ugyanez volt Bereczkiné Dankai Katalin és Horkay György mérlege. Szabó Mária két bronzot, Varga Attila és ifjabb Dévald Péter egy-egy bronzérmet nyert. Újlaki Péter az első versenynap valamennyi egyéni számában indult és pontszerző helyezéseket ért el. A debreceni csapat váltói közül egy a második és öt a harmadik helyen végzett az igen erős mezőnyben.