Dr. Flóra-Orosz Katalin (1934-2021)
2022.12.22-én lenne 88 éves

Dr. Flóra_Orosz Katalin már egy éve nincs köztünk, ezen a napon a születésnapja kapcsán idézzük fel azoknak az éveknek az eredményeit amíg velünk versenyzett. A fantasztikus egyéni eredmények 16 világcsúcs, 3 Európa csúcs 8 világbajnoki arany, 4 Európa bajnoki arany, egy ezüstérem, 39 egyéni országos csúcs, 18 országos bajnoki cím, mellett, Kati több sikeres váltóban is főszerepet vállalt. Mivel ezzel is örömet szerzett a vele egy váltóban indult csapattársaknak, szeretnénk felidézni a szép emlékeket, a lelkesedését, amivel a váltókban részt vett, a sok kiváló teljesítményt amivel a csapatot segítette.

Világversenyen érmet nyert Katival egy váltóban úszva hét Debreceni Szenior úszó: Puskás Pál, Krasznai Róbert, Gombkötőné Tóth Ilona (1 VB, 1 EB), Maier-Orosz Judith, Cseri Piroska, dr. Batta Gyula, Katona László.
Összesen 5 hosszú pályás és 2 rövid pályás Országos csúcsot úsztak Katival egy váltóban indulva, szintén heten: Krasznai Róbert (3 HP és 1 RP), Nagy Zoltán, Faluhelyi Ferenc, Maier-Orosz Judith (5 HP, 2 RP), Kovács Lukácsné Rozika (2 HP), Demkóné Balla Sarolta (1 HP, 1 RP), Gombkötőné Tóth Ilona (1 HP, 1 RP).

A budapesti VB-n ezüst érmet nyert Krasznai Róbert, Gombkötőné Tóth Ilona, Puskás Pál, dr. Flóra-Orosz Katalin összeállítású 320-359 éves 4x50 méteres mix vegyes váltóban egyszer úszott együtt Kati csapatunk legidősebb versenyzőjével Pali bácsival. Pali bácsi és Kati kor átlaga 19 évvel volt több a 80-as átlagnál ami lehetővé tette, hogy Robi 77 és Ica 67 évével is bőven teljesült a 320 éves összkorhatár.
A medence partján állva, szurkoltam végig a váltó úszást, amelyben ezüst érmes helyezést ért el a csapat csodálatos volt ahogy a sporttársak megtapsolák a legidősebb váltók futamát.

Az első világversenyen aranyérmes Debreceni Szenior váltó a 4x50m gyors váltó 280-319-es korcsoportban Dr. Flóra Orosz-Katalin, Gombkötőné Tóth Ilona, Cseri Piroska, Maier-Orosz Judith a kranji 2018-as Európa bajnokságon.

Ebben a váltóban úszva lett teljes a Debreceni Szenior Úszó Klub Kranjban a medencés versenyen indult különítményének éremkollekciója, mind a hat Európa bajnokságon induló csapattag nyert érmet. A képen dr. Flóra-Orosz Katalin, Katona László, Batta Gyula, Gombkötőné Tóth Ilona

Százhalombattán 2020-ban Kati világ és Európa csúcsot úszott egyéniben és mellette két váltóval országos csúcsot. Egy harmadik váltó, amelyben Kati is indult országos bajnok lett.

A 320-359 éves mix vegyes váltóban Maier-Orosz Judith, Nagy Zoltán, Krasznai Róbert, dr. Flóra-Orosz Katalin, a 320-359 éves mix vegyes váltóban dr. Flóra-Orosz Katalin, Maier-orosz Judith, Demkóné Balla Sarolta, Gombkötőné Tóth Ilona úsztak országos csúcsot.

A 2021-ben gyulai országos bajnokságon először úszott 320-359 éves női váltó a magyar szenior úszás történetében. Országos csúcsot ért el a Kovács Lukácsné, Flóra-Orosz Katalin dr., Maier-Orosz Judit, Gombkötőné Tóth Ilona összeállítású női gyors vátó valamint a Kovács Lukácsné, Maier-Orosz Judith, Demkóné Balla Sarolta, dr. Flóra-Orosz Katalin összeállítású női vegyes váltó.

A 2019-es gyulai országos bajnokságon a 320+ korcsoportú 4x50 méteres mix gyorsváltó Nagy Zoltán, Krasznai Róbert, dr. Flóra-Orosz Katalin. Maier-Orosz Judith összeéállításban és a 4x50 méteres mix vegyes váltó dr. Flóra-Orosz Katalin, Maier-Orosz Judith, Krasznai Róbert, Nagy Zoltán úszott országos csúcsot. Utóbbit 2021-ben megjavította a dr. Flóra-Orosz Katalin, Faluhelyi Ferenc, Krasznai Róbert, Maier-Orosz Judith összeállítású debreceni szenior váltó.

Őrizzük dr. Flóra-Orosz Katalin csapattársunk emlékét!