Beszámoló és ismertető a németországi rövid pályás országos bajnokságról

Az egri versennyel azonos hétvégén volt a három napos (péntek, szombat, vasárnap) német bajnokság Braunschweigban.
Csapattársunk Faluhelyi Ferenc (Franz Fischer) kettős igazolása révén indulhatott a versenyen. A mellékelt képen Feri látható. A versenyjegyzőkönyv itt tekinthető meg.
Innen Faluhelyi Ferenc levelét idézem.

"A résztvevők száma sokkal kevesebb volt a megszokottnál és így sikerült érmeket nyernem. Ezek az első DM (német bajnoki) érmeim, összesen hét rajt, hét érem. Az érmek szépek, a design modern a hátoldalán a név valamint az eredmény ráragasztva. Megdöbbentő gyorsasággal, az úszás után volt az eredmény hirdetés a dobogón és a színes okleveleket is le lehetett tölteni az egyesületi fiókból.

Több, mint 200 egyesület versenyzői indultak a versenyen. A mellékelt eredményeket tovább adhatjátok lehet hogy érdekel valakit, hogy a németek szeniorok, mit úsznak.

Nekem egy új tapasztalat, élmény volt. A magyarországi uszodák, versenyek a COVID után sokat segítettek újra formába kerülni és szeretettel gondolok vissza a meleg nyári uszodai napokra.
"

Megkérdeztem Ferit, hogy milyen a szenior úszás Németországban? Erre a következő válasz érkezett:

"A 16 német tartományban kb. 2400 egyesületnél, 600 000 tagot tartanak nyilván. Az, hogy mennyi ebből a szenior úszó és mennyi versenyez az jó kérdés??
A német bajnokság csak német egyesületi tagok számára szervezett. A tartományi versenyek többnyire nyílt nemzetközi versenyenk. Itt szerepet játszik a bevétel és turizmus. Én voltam például Ingelheim in Rheinland Pfalz Meisterschaft versenyen ahol voltak Schweizból, Luxemburgból, Bécsből stb.
Az első helyezett egy üveg bort kapott a többi oklevelet.
A német bajnokság (DM) a lebonyolítás időbeli korláta és a hely miatt, a szint időket szigorította. Így is a versenyzők létszáma kb. 500-1000. Érdekes, hogy 75 év felett nincs szint idő."

A fentebb említett szintidők, amelyek a jegyzőkönyvben is szerepelnek, bizony elég erősek. Az alábbi táblázatban a 2019-es gwangjui VB szintideivel hasonlítom össze a német bajnokság szintidejét a 100 méteres férfi gyorsúszásban.

70-74 01:36,50 1:45.00

Érdekességként megjegyzem ez volt az 52. német szenior úszó bajnokság. Nálunk idén Gyulán az 51.országos bajnokságot rendezték.