Szentes

Az idénynyitó szentesi versenyen népes nemzetközi mezőny állt rajthoz.

Az 1500 m-es gyorsúszást délelőtt 10 órától öt futamban rendezték meg. A Debreceni Szenior Úszó Klub tagságukat idén is megerősítő marosvásárhelyi és kolozsvári sporttársaink közül Balázsi Loránd Attila, Szikszai Brúnó János, Molnár József Antal és Elefánt László indult ezen a távon, ők a tavalyi Masters vilábajnokságon is színeinkben indultak a balatonfüredi nyíltvízi versenyen, amelyért emléklapot vehettek át. Nagy-Kovács Ádám, Rentka László, Kocsis Szabolcs, Sárkány Ákos, Cseri Piroska, Miklós Attila, Tóth Béla és Bihari Árpád is indult 1500 m-en.

Ezután újabb melegítés következett, majd a verseny ünnepélyes megnyitója a résztvevő országok himnuszainak meghallgatásával és Szirbik Imre polgármester beszédével. Kihirdették a 2017. évi összetett csapatverseny eredményét - idén sajnos lecsúsztunk a dobogóról, a negyedik helyen végeztünk. Az idei évben ismét a dobogóra kerülést tűztük ki célul, az ehhez vezető út első versenye volt a mostani.

Mi is több társunkat díjaztuk tavalyi teljesítményük alapján. Gombkötőné Tóth Ilona a tavalyi Masters vb-n váltóban ezüstérmes volt, ezért kupát és emléklapot vehetett át. Bujna Lilla lakóhelyén, Ajkán új szenior úszóegyesület vezetője lett, ezért búcsúzott a debreceni csapattól. A tavalyi vb részvételéért és az együtt töltött évek emlékére őt is emléklappal köszöntöttük, akárcsak a vb 34. debreceni csapattagját, a szervezésben oroszlánrészt vállaló Miklós Attilát.
Hogy még bőségesebb legyen a tavalyi év eredményeire alapozott jutalmazás, számosan itt vehették át a 2017. novemberi 2000 m-es postaversenyen elért helyezéseik alapján az érmeiket (Kovács Lukácsné és Rentka László aranyat, Nagy-Kovács Ádám és Cseri Piroska ezüstöt, Tóth Béla bronzot, Bihari Árpád és Miklós Attila emlékérmet kapott). Rajtuk kívül közel száz debreceninek küldte el a szeniorokkal érmeiket az MSZUOSZ, a Magyar Szenior Úszók Országos Szövetsége (a Smaragd Delfin Alapítvány, a DSC-Sportiskola, a Debreceni Egyetem és a debreceni lakossági úszók részére; az érmek átadását a Debreceni Sportuszodában megszervezzük.)

A 80 esztendős Nagy Zoltán, aki korábban számos világversenyt is megjárt, hosszú kihagyás után Szentesen tért vissza a versenyzéshez. A 83 éves Kovács Lukácsné és a 82 éves Szántó Endre voltak a csapat debreceni rangidősei. Bodrogi Éva két versenyszámban indult.

Az értékelésre a versenyjegyzőkönyv alapján még visszatérek!

Köszönöm a sporttársaknak a lelkes részvételt! Jó hangulatú verseny volt, sok sportbarátunkkal találkoztuk!