Kedves Csapattársaim!

A hétvégén Hódmezővásárhelyen 23 fős erős, lelkes csapatunk 169 egyéni rajttal - és a hozzájuk tartozó 25 bajnoki címmel, 28 ezüst- és 35 bronzéremmel, valamint további 70 dobogós helyezéssel - a pontversenyben a legtöbb helyezési pontszámmal győzött, egy újabb kupával gyarapítva gyűjteményét.

A 2018. évi összetett csapatverseny elé is szép reményekkel nézünk. Bár a pontos feldolgozás még nem készült el, magas nevezési számunk és jó %-os teljesítményeink alapján egyértelmű, hogy a 4. helyről a dobogóra kerültünk az utolsó előtti fordulóban. Az utolsó idei ranglista verseny december 8-án Budapesten lesz 25 m-es medencében, amelyre már gyűlnek nevezéseink!

Köszönöm a szokásosnál több versenyszámot vállalóknak, hogy teljesítették ezt a megerőltető sorozatot! Tóth Béla, Molnár József és Rentka László mind a 16 egyéni versenyszámot vállalta, Szikszai Brúnó 15 versenyszámot teljesített. Dicséretesek a 7-8-9 versenyszámos teljesítmények, de a három versenyszámot úszóknak sincs miért szégyenkezniük!

Az idei karnji szenior Európa-bajnokság két debreceni dobogósa is velünk úszott: Gombkötőné Tóth Ilona és Batta Gyula 7-7 egyéni számot teljesítettek. Gombkötőné Ica jegyezte a legjobb teljesítmény átlagot és a csapat legjobb %-os eredményét. Nem volt véletlen, hogy a gyulai szenior ob egyik különdíját is átvehette a verseny végén (valamennyi női induló közül ő volt az abszolút 3. helyezett a 100 m-es gyorsúszásban, az id. Rentka László emlékszámban).

Mindenkinek voltak szép megmozdulásai, sikeres úszásai, jó eredményei. Miklós Attila beszámolója már 18 óra 15 perckor honlapunkra került: http://www.dszuk.hu/archiv/a18/18debhod.htm

Külön öröm számomra, hogy valamennyi váltónk valamennyi embere időben a rajthelyére került, és nem volt fennakadás!

Szántó Endre sajnos a távolsági közlekedés nehézségei miatt nem tudott eljutni a versenyre. Budapesten találkozunk!