Statisztikák a Balatonfüreden és Budapesten megrendezett XVII. szenior úszó VB-ről

A XVII. szenior úszó VB medencés úszó versenyein 90 országból, 2144 egyesület, 6395 egyéni indulója összesen 19225 egyéni rajtot teljesített.
A magyar résztvevők 42 egyesület színeiben 363 versenyző 878 magyar egyéni számban nevezett a medencés úszó versenyeken. Összesen 104 magyar váltó nevezett.

A Debreceni Szenior Úszó Klub versenyzői világverseny szereplésük története során, az első és öt évig a legfontosabb esemény a 2007-es kranji Európa bajnokság volt ahol Puskás Pál, akkor még 86-évesen négyszeres Európa bajnok lett a gyorsúszó számokban 50 méter kivételével minden távon. A 2012-es riccionei VB-n Krasznai Róbert nyerte az egyesület első világbajnoki érmét 400 méteres vegyesúszásban.

A hazai rendezésű világbajnokságig, a világ összes szenior úszóját megszólító verseny sorozatban íródott történelme során, a Debreceni Szeniorok számára a legeredményesebb világbajnokság a 2014-es montreali VB volt, ahol Nagy Erzsébet Éva egyetlen magyar szenior úszóként kétszeres világbajnok lett 100 és 200 méteres mellúszásban, miután előtte való évben a 2013-as eindhoveni EB-n egy arany és egy ezüstérmet nyert 200 és 100 méteres mellúszásban.

A budapesti VB nem csak rekord részvételt hozott a magyar szenior úszók részéről úgy létszámban, mint az érmek számában is, de ezen belül a Debreceni Szenior Úszó Klub versenyzői kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A hazai egyesületek képviseletében 84 érmet ebből 17 váltó érmet értek el magyar versenyzők. Az összes hazai induló 6,34%-a debreceni színekben versenyzett és a magyar egyesületek versenyzői átal elért érmes helyezések 8,33%-a debreceni szenior úszók nevéhez fűződik.

Az alábbi táblázatban a világversenyeken használt sorrend számítási mód szerint előbb az arany, majd ezüst legvégén a bronz érmek számítanak:

14 Budapesti Delfinek 0 0 3

Az összes érmek számát tekintva a Debreceni Szenior a harmadik helyen végzett a hazai csapatok sorában.

13 Triton SE   1 1       2

A budapesti VB váltószámaiban hat magyar egyesület váltója nyert érmet. A debreceni szeniorok történetük első váltó érmét nyerték és mindjárt kettőt.

Az egyéni versenyszámokban a magyar nők között dr. Flóra Katalin három egyéni aranyérmével, 200 vegyesen világcsúccsal és a váltóban nyert ezüst érmével hét országos csúccsal a legeredményesebb női versenyzőjének bizonyult. Puskás Pál ezüst érmet nyert 50 méteres gyorsúszásban és mindkét váltóban hozzájárult az érmes helyezéshez. Krasznai Róbert 400 méteres vegyesúszásban bronzérmet váltóban ezüstöt és bronzot ért el. A váltókban úsztak dr. Bitskey István és dr. Horkay György a férfi vegyes váltóban és Gombkötőné Tóth Ilona a mix vegyes váltóban utolsó úszóként járult hozzá az érmes helyezéshez.