Beszámoló a 2012.07.14-ei tótkomlósi szenior úszóversenyről

A VII. tótkomlós szenior úszóversenyt, július 14-én szombaton rendezték. Ugyanerre a napra írták ki az Öbölátúszást, de utóbbi verseny a várható rossz időjárás miatt (viharos szél, hullámzó Balaton) elmaradt.

A rossz időre mi, a Budapestről induló versenyzők, is felkészültünk, pedig jobb lett volna a kánikulai melegre készülni (már, amennyire fel lehet). Igaz pénteken chateltem egy gyulai úszótársunkkal és ő mondta, hogy náluk meleg van és egy héttel korábban pont Tótkomlóson volt egy junior verseny ahol rendesen lesült mindenki. El sem tudtuk képzelni, hogy ekkora különbség van 200 km-en belül.

A versenyen három ország versenyzői vettek részt. A legtöbben természetesen Magyarországról, de sokan jöttek Romániából és Szerbiából is. A verseny díszvendége Szabó ("Joe") József, 200 mellen Szöul (1988) olimpia bajnoka volt, akitől a verseny végén az érmeket átvehettük.

A debreceni csapatból Kovács Lukácsné Rozika, Szántó Endre, Hantó Ferencné Cili, Darnay Erika és Miklós Attila indultak. A szűkös létszám miatt egyetlen mix vegyes váltót indítottunk a 240 éves korcsoportban.

A debreceni versenyzők több egyéni érmet is nyertek: Hantóné Cili három arany, Szántó Endre egy arany, egy ezüst és két bronz, Darnay Erika két arany egy ezüst és egy bronz, Miklós Attila egy arany két ezüst és egy bronz érmet nyertek. Kovács Lukácsné Rozika érmes helyezéseiről a jegyzőkönyv után pontos adatot közlök.

A versenyrendezés nagyon jó volt, a számok gyors egymásutánban következtek a víz a vegyes úszásra kicsit meleg lett, de a napsütést ilyen mennyiségben nem a rendezők kérték...

Darnay Erika pillangó úszás közben (fentről a 3. pályán) Cili, Rozika és Erika
Szántó Endre éppen háton úszott ezért hiányzik a képről Endre átveszi az érmet Szabó Józseftől

A versenyen újabb részvételi csúcs született, a pontos statisztikát az eredmények alapján közlöm.

A versenyrendezésért külön köszönet Kancsó Jánosnak, aki ismételten egy nagyon kellemes nyári versenyt rendezett.