Ahogy én éreztem és láttam a Riccione-i VB –t

Sok mindent lehet olvasni a VB Versenykiírásában; sok mindenről árulkodtak a startlisták és a rajtlisták, már előre sejteni lehetett, hogy nagy verseny lesz.

A számok

9700 úszóversenyző, 1400 vízilabdázó / 100 csapat /, 2300 szinkron és NYÍLT VIZI úszó jelezte részvételi szándékát. A rendezők részéről 300 versenybíró gondoskodott a sikeres lebonyolításról – és sikerült nekik!

A Riccione Swimming Stadion olyan adottságokkal rendelkezik, hogy lehetőség volt a női és férfi versenyeket egyszerre rendezni a fedett, ill. a szabad 50 méteres 10 pályás medencékben, természetesen mindkét medence mellett 25 méteres bemelegítő medence is van.

Én családi kirándulás részeként érkeztem és feleségemmel nagyon jól éreztük magunkat. A szállodánk közvetlen a tengerparton, reggelente séta a kellemes homokban , a szálloda és uszoda közötti utat általában kerekpárral tettem meg.

A pihenő napokon lehetőség volt a környék nevezeteségeit felkeresni / San Marino, Catolika , Rimini /

A harmadik versenynapon indultam a 400 m vegyesen, ellenfeleim, a két amerikai versenyző - kik jobbak voltak,- igazi jó barátként kezeltek, mintha már régi ismerősök lennénk, lazák és nyugodtak, semmi görcs, semmi izgalom, ez az egész futamra jellemző – igazán jó hatással volt rám.

A harmadik helyezés /7:04,28/ azért is értékes, mert európai nem előzött meg.

Azt sajnálom, hogy a Bitskey fiúkkal nem találkoztam, elkerültük egymást – most ezúton gratulálok Nekik !

Szép volt, jó volt, érdekes és tanulságos – nem bántam meg -!!