Beszámoló a VIII. hódmezővásárhelyi szenior úszóversenyről
2010.11.06-07

A hódmezővásárhelyi versenyen öt ország szenior versenyzői vettek részt (Csehország, Magyarország, Románia, Szerbia, Szlovákia) illetve versenyen rajthoz állt egy neve alapján malájziai fiatalembet aki 22 évével versenyen kívül úszott.
A debreceni szenior úszócsapat 13 férfi és 3 nő illetve egy nő versenyen kívül a rajtok száma alapján a harmadik helyen végzett a csapatok között.

Egy "részleges" csapatkép a csapatverseny harmadik helyének díjával Gyönyörű tavaszias napfényben ilyan volt a medence

A versenyen Krasznai Róbert a 400 méteres férfi gyorsúszában új országos csúcsot úszott. Az új csúcs 6:06,99 (a régi csúcsot 2000 óta, Kettesy Gusztáv tartotta 6:11,22 -vel. Robi bácsi 1:24 el kezdett, 200 nál 2:58 al fordult és nagyon jó második 200 métert úszott. A két darab 200 között 8 másodperc volt a különbség. Gratulálunk!

A változó fényben a egy bővebb csapatkép Jurák Árpád egyéni és váltó számokban is érmes helyezést ért el

A versenyen a debreceni versenyzők több érmes helyezést is elértek, első napon mindhárom férfi gyorsváltó dobogós helyen végzett, a Salamon Tibor, Fodor György és Dombói Gábor összetételű 120 éves váltó nagyon jó 1:53-as idővet lett ezüstérmes. A 200 éves váltó Krasznai Róbert, Dr. Batta Gyula, Jurák Árpád, Nagy Péter 2. lett korcsoportjában, a 170 éves váltó Fráter Olivér, Tracsek Ferenc, Miklós Attila, Nagy István 3. helyezést ért el. A versenyen két újonc is rajthoz állt egyesületünk színeiben Tracsek Ferenc (38 éves) és Dombói Gábor (30 éves). Vasárnap is jól szerepeltek a vegyes váltók még akkor is ha nem értek el három dobogós helyezést három rajtból mint az előző napon.