Beszámoló a budapesti úszó Európa Bajnokságról
Vasárnap!

Vasárnap volt az utolsó versenynap a Margitszigeten rendezett EB-n. Kimentem a reggeli selejtezőkre is. A váltóknak szurkoltam, mert mindig jó ha egyéni sportágban mint az úszás a csapatszellemet is fenntartják. Erre pedig legjobb a váltó! A délelőtti egyéni előfutamokból Cseh László és Verrasztó került a döntőbe 400 vegyesen. A váltók közül a 4x100 méteres férfi vegyes váltó jutott 8. ként a délutáni döntőbe, Idejük 3:38 körüli volt és amikor hazajöttem megnéztem mennyi az országos csúcs. Két országos csúcsot is nyilvántartanak egy egyesületit és egy válogatott által úszottat. Ez utóbbi a jobb 3:37.22 idővel, még az előző nagy úszó generáció úszta (Horváth Péter, Güttler Károly, Gáspár Zsolt, Zubor Attila) 2002 ben a berlini EB-n.

A 200 méteres női pillangó úszás rajtja 3. rajtkő Jakabos Zsuzsanna 4. rajtkő Hosszú Katinka A 200 méters női pillangó eredménye
Verrasztó Dávid és Cseh László a versenyzők bemutatásánál A 400 méteres férfi vegyes rajtja

A vasárnapi verseny szép magyar sikereket hozott mindkét számban ahol esélyesként indultak az első két helyezett magyar versenyző lett.

A pillangó második hosszon (elől Cseh László mögötte Verrasztó) A 200 női pillangó eredményhírdetése
Darnyi Tamás adja át az érmet Cseh Lászlónak A 400 vegyes három első helyezettje