Gyorsjelentés a kassai úszóversenyről
Kassa – 2009. április 04-05.

Ápr. 4-én és 5-én Kassán nemzetközi szenior úszóversenyt rendeztek, amelyen szlovák, lengyel, román, cseh és magyar úszók vettek részt.

Különlegesség volt, hogy a normál korcsoportos érmeken túl úszásnemenként a ponttáblázat szerinti legjobb 3 versenyző külön díszesebb jutalomérmet is kapott.

A debreceni csapatból ifjabb Bitskey István (1974) 100 háton országos csúcsot állított fel 1,07,10-zel. Az 50 háton elmaradt ugyan 4 tizeddel saját korábbi országos csúcsától, de a legjobb pontértékű eredményt ő érte el.
Első helyen végzett a debreceni vegyesváltó is Bitskey István, Jurák Árpád, Fráter Olivér, Kiss Róbert összeállításban. A többi debreceni résztvevők (Hantó Ferencné, id. Bitskey István és a váltótagok) számos különféle érmet nyertek. A verseny jegyzőkönyve rövidesen olvasható lesz a www.swimmsvk.sk címen.

2009. 04. 05 21:28
Összeállította: id. Bitskey István

A beszámoló kiegészítése

A kassai verseny teljes jegyzőkönyve már olvasható az alábbi címen: http://www.swimmsvk.sk/main.html és fent a Plavanie masters címre kell kattintani, itt a Kosice verseny kockájára kattintsunk.
Az eredmény: 37 csapat vett részt, ebből Debrecen a 11. helyen zárt. Hat fővel képviseltette magát, ebből 9 arany, 8 ezüst és 2 bronzérem.

A korcsoportokat összesítő pontértéktáblázaton Bitskey István (1974) egy első, Hantó Ferencné egy második helyet szerzett. Országos csúcs: Bitskey I. 100 háton 1,07,10 (elektromos időméréssel).

2009. 04. 06 08:25