Beszámoló a chemnitz-i úszóversenyről

2009. jan.31-feb. 1-én immáron harmadik alkalommal rendezték meg Chemnitz-ben a Téli Úszóversenyt. Nagyon tetszett a tavalyi, a jó medence, a hangulat, és a profi szervezés miatt, ezért úgy döntöttem, hogy ez évben is elindulok. Csütörtök este már Rajkán aludtam, majd pénteken még hét órás vezetés várt rám a Pozsony-Brno-Prága-Drezda-Chemnitz útvonalon. Egy 30 kilométeres szakasztól eltekintve végig autópályán lehetett haladni, bár voltak hegyes-havas szakaszok útközben.

A versenyen 20 német klub, elsősorban fiatal versenyzői álltak rajthoz, de szeniorok is indulhattak, és a szokásos, korosztályos értékelés szerint történt az eredményhirdetés. 10-15 szenior versenyző volt összesen, így a legtöbb szenior korcsoportban nem indult senki ill. max. 1-2 versenyző. Engem is elsősorban az időeredmény motivált.

Az uszoda egy sportcentrumban volt, az uszoda mellett több kisebb-nagyobb sportcsarnok is van, valamint egy hatalmas futball stadion. Az egyik nagy sportcsarnokban épp egy atlétikai verseny volt, ahol az úszóversenyhez hasonlóan, szintén elindultak szeniorok a fiatalok mellett.

Az úszóverseny nyolc pályás, 50-es medencében volt, a hangulat nagyon barátságos, többen érdeklődtek a debreceni szenior és nem szenior úszóéletről.

Én egyik nap 50, másik nap 100 háton úsztam, 0:30,39 ill. 1:07,41 -et, ezzel a 3. korcsoportban (35-39 év) sikerült új országos csúcsot elérnem. A verseny nagyon jól szervezett volt, nagyon gyorsan lezajlott, ha beért egy futam, nem várták meg míg kiszállnak a versenyzők a vízből, hanem máris következett a következő futam. Az eredményhirdetések is folyamatosak voltak a verseny alatt, amíg egy lány versenyszám ment addig fiú eredményhirdetések és fordítva.

Az egyes versenyszámok után az eredmények azonnal az interneten is elérhetőek voltak.

Hosszú, fárasztó út volt visszafele, vasárnap késő este érkeztem haza, de az élmény és az eredmény miatt mindenképp megérte újra résztvenni.