Nyíregyházán versenyeztek

Dr. Nagy Sándor Tibor, nyugalmazott hajdúszoboszlói sebész főorvost öt egyéni győzelme után az idei verseny legeredményesebb férfi résztvevőjének járó kupával díjazták a rendezők!

A Debreceni Szenior Úszó Klub 22 fős csapattal vett részt a Nyíregyháza- Sóstófürdőn megrendezett nemzetközi szenior úszóversenyen. A verseny a csapatépítés jegyében zajlott, hiszen öt fiatal (25 –39 év közötti) versenyző először, a hatodik másodszor indult debreceni színekben. A Debrecenben élő Szabó Attila, valamint a fővárosból és Ajkáról érkező Füzi László, Bujna Lilla, Papp József, Bakonyi Tamás és a Sopronból szintén az idei évtől Debrecenbe igazolt Jaczkó Eszter, aki már megvette repülőjegyét Ausztráliába az áprilisi szenior úszó Világbajnokságra, egyaránt jó időeredményeket és számos dobogós helyezést értek el, akárcsak a csapat régebbi tagjai. A 87 éves négyszeres szenior Európa-bajnok Puskás Pál, az elmúlt két év legeredményesebb férfi versenyzője a nyíregyházi versenyen, Nagy Sándor Tibor, öt egyéni győzelme után az idei férfi győztes, Dévald Péter, a szervátültetettek világversenyeinek sokszoros győztese, a szenior Európa-bajnok Krasznai Róbert, valamint Bitskey István, Horkay György és Kovács Lukácsné a 60 éven felülieket képviselték, de ott voltak a középkorosztály tagjai (Batta Gyula, Rentka László, Jurák Árpád, Bálint Lóránt) és a fiatalok (Fodor György, Bonivárt Ágnes, Bihari Árpád, Kis Róbert és Fráter Olivér) is. Több eredményes váltót is összeállítottak a debreceniek.

A képen az idei győztes Dr. Nagy Sándor Tibor látható.