Bonivárt Ágnes beszámolója
Szarvasi távúszás

2007.08.20.

Augusztus 20-án reggel fél hétkor indultunk Debrecenből két autóval Szarvasra. 9 óra körül érkeztünk a Holt-Körösre. Korcsoportonként történt a nevezés, a nevezési díj 300 Ft volt. Három különböző távra lehetett nevezni, 4000 méteres olimpiai próba, 2000 m-es férfi és 1000 m-es női távra.

Debrecenből 8-an vettünk részt: Torkos Sándor, Nagy Emese, Polonkai Ákos, Polonkai Vanda, Salamon Tibor, Gombos Réka, Szabó Tünde, Bonivárt Ágnes.

Jó idő volt és nagyon kellemes vízhőfok.

Az indítás három részletben történt. Elsőnek, pontosan 10 órakor a 4000 métert úszókat rajtoltatták el, 5 percre rá a 2000 métert úszó férfiakat, majd az 1000 métert úszó nőket és gyerekeket. Az elrajtoltatás eléggé egyéni stílusban történt. Míg mindenki az “elkészülni-rajt” elhangzását várta, a férfi a mikrofonba kellemesen elcsevegett a jó körülményekről, majd egy váratlan pillanatban rajtot motyogott. A versenyzők néztek szerte-szét, hogy jól hallották-e, tényleg rajtot mondtak, majd tétovázva elindult a mezőny. Mi, a harmadik csapat már rutinosak voltunk és figyeltünk a mondatok közé jól elrejtett rajt szóra.

A vízben 500, 1000 és 2000 méternél bójáknak kinevezett fehér kannák voltak, amiket meg kellett kerülni a táv függvényében. Mi, akik 1000 métert úsztunk, az 500 méternél lévő bójáig úsztunk el, majd vissza. A visszafele úton történt néhány frontális ütközés a még odafele tartókkal (többek között én is átéltem egy ilyet, de szerencsére én voltam az erősebb).

A vízből kijőve kaptunk egy számot, amin rajta volt, hogy hanyadikként értünk be. Ezzel lejelentkeztünk a nevezési helyen és megtudtuk a korcsoportunkon belüli helyezésünket.

Mikor mindenki célba ért, következett az eredményhírdetés. Dobogó nem lévén a földön akasztották a nyakukba az érmeket az érintetteknek.

Érintettek a debreceni csapatban: Nagy Emese 1. helyezett,Torkos Sándor 1. helyezett.

Korcsoportomban én (Bonivárt Ágnes) negyedik lettem, Gombos Réka kilencedik, Szabó Tünde tizedik. A legfiatalabb köztünk Polonkai Vanda volt, ő hatodik lett. Salamon Tibor ötödik helyezést ért el.

Az eredményhírdetés után az arborétumba látogattunk el. A különleges fák megcsodálása után sétahajózásra adtuk a fejünket. Egy húsz személyes hajóban negyvenen, a motor zajától egymás hangját nem hallva, a kipufogó árasztotta füstöt belélegezve és a kapitány “fergeteges” viccein szórakozva gyönyörködtünk a táj szépségében.