Hódmezővásárhely

Az év utolsó hazai szenior úszóversenyén a Debreceni Szenior Úszó Klub 17 fős csapattal vett részt. Jó egyéni eredmények születtek, számos győzelmet és jó helyezést értek el a csapat tagjai és váltói.

A legeredményesebb férfi versenyző címet már második alkalommal a debreceni egyesület elnöke, az ötven éves Dr. Rentka László érdemelte ki, aki valamennyi (tíz egyéni és két váltó) versenyszámban indult és egyenletes teljesítményt nyújtott a két napos versenyen. (Az időeredmények LEN pontszáma alapján történt az értékelés.) Rentka László következő tétversenye 3 hét múlva a 12 órás éjszakai úszás lesz Zalaegerszegen, amelyre harmadik alkalommal nevezett be.

Az egész mezőny második legidősebb versenyzője 86 évével Puskás Pál, a debreceniek négyszeres EB győztese volt, aki különdíjat kapott a versenyen. A tízszeres országos csúcstartó idős sportember, akitől tv interjút is kértek Hódmezővásárhelyen, idén első világversenyén indult a szlovéniai Kranjban, ahol négy aranyérmet nyert. Jelenleg a 2008. évi ausztráliai világbajnokságon való részvétel a kitűzött célja…

Három debreceni váltó is a dobogón végzett. A női váltó tagjai: Dr. Káldi Ildikó, Katona Judit, Bonivárt Ágnes és Kerezsy Kinga. A férfiak 283 éves összéletkorú idősebb váltójában Puskás Pál (86), Dr. Nagy Sándor Tibor (78), Gács Marcell (73) és Jurák Árpád (46), a fiatalabb váltóban Fráter Olivér, Dr. Rentka László, Éder Zsolt és Kis Róbert egyaránt bronzérmes volt.

Bonivárt Ágnes I. korcsoportú versenyző hét egyéni számban indult, és valamennyiben megjavította korábbi időeredményét. A fiatal szenior versenyző élete első egyetemi úszóbajnokságára készül. Fráter Olivér (34), aki másodszor szerepelt a debreceni csapatban, szintén kiváló időeredményeket és helyezéseket ért el.

A csapat további tagjai: Hantó Ferencné, Salamon Tibor, Lőrincz László, Dr. Batta Gyula és Szántó Endre. A debrecenieké volt a harmadik legnagyobb létszámú csapat a versenyen.