Helyezések a tihanyi Öbölátúszáson

Múlt szombaton nagy vitát kavarva egy napon rendezték meg az Öbölátúszást és az idén egyszer már elhalasztott Balatonátúszást.

A Balatonfüred – Tihany közötti 3500 m-es Öbölátúszás egyben a hosszútávú szenior országos bajnokság, a résztvevőket 5 évenként sorolják korcsoportba. 2015 név szerepel az Öbölátúszás eredménylistáján, közöttük számos debreceni sportoló, többségük szenior versenyző eredménye azonosítható.

Dr. Mechler Andrea, korábban az Orvosok Világjátékának sokszoros úszó győztese kiváló időeredménnyel nyerte meg kategóriáját. Kovács Lukácsné egy másik korcsoportban szintén győzött, egyben ő volt a legidősebb női résztvevő. A 72 éves, nyugdíjasként is aktív testnevelő tanár teljesítményét tovább növeli, hogy korábban, az Almádi strandátúszásnál úszás közben egy versenyzőtárssal összerúgott, és lábujjtöréssel fejezte be a versenyt, valamint az Öbölátúszást is sérülten vállalta. Jelenleg a szenior úszó Európa-bajnokságra készül. Gyepesi István a 2. helyen végzett. Nagy Zoltán sokadszor végzett a dobogón, idén a harmadik fokán. Kovács Zoltán, a Debreceni Szeniorok Ausztriában élő „külsőse” is bronzérmet nyert. Ménes Anita, a Debreceni Ezüsthullám versenyzője és Szabados József egyaránt 4., Ménesné Óvári Judit 5. helyezett volt. Karácsonyi Emese 6., Jákimné Lövei Éva 10. helyen szerepel az értékelésben. Zimonyi Ildikó, Mamuzsich Ferenc, Janik Szilvia, Tóth Bence, Dr. Borus László és fia, ifjabb László olvasható még az ismert debreceni átúszók között. Krucsó Zsolt szereplése mindenképpen említésre érdemes: az egy napon, két helyszínen megrendezett mindkét átúszást teljesítette a transzplantált (májátültetésen átesett) debreceni sportember, aki jelenleg az abádszalóki Tisza-tó átúszóversenyre, a szenior országos úszóbajnokságra és a Transzplantáltak világjátékára készül.

Az itthon maradt szenior úszók a Nagyerdei Strandon és a Debreceni Sportuszodában két „virtuális” Balatonátúszást tartottak 5200 m-es és 3600 m-es távon.