Gyula 2007

Szenior csapatépítés és 2. hely az egyesületi rangsorban

Csapatépítés

Az idei, XXXVII. Országos Szenior Úszóbajnokságra minden idők legfiatalabb debreceni csapata utazott Gyulára. A három napos bajnokságon indult 41 versenyző közül tízen az első (25-29 év közötti) korcsoporthoz tartoztak, és hatan (Garamvölgyi Mónika*, Dr. Fábián Ákos*, Bihari Árpád, Kovács Mihály, Déri Eszter, Bonivárt Ágnes) először indultak az országos szenior bajnokságon. A csapat átlagéletkora nem érte el a 45 évet.

*: (2005-ben Garamvölgyi Mónika, 2006-ban Fábián Ákos versenyen kívül már indult Gyulán, de ez volt itt az első igazi versenyszereplésük!)

Pontverseny

Az egyesületi eredményösszesítő táblázat adatai szerint az Újbuda Senior 972 ponttal az első, a Debreceni Szenior Úszó Klub 828 ponttal a 2. helyen végzett a csapatversenyben. További egyesületi sorrend: 3. a Szentesi Delfin 705 ponttal, 4. a Békéscsabai Senior 400 ponttal, 5. a Csongrádi Senior és a Dr. Regele Károly SE (Gyula) egyaránt 294 ponttal.

30. helyen az MMS-Úszás DSE, Debrecen (Vass Tibor egyedül képviselte) 12 ponttal. Összesen 39 csapatot és 339 versenyzőt tartalmaz a táblázat.

Országos csúcsok

Az I. korcsoporban a 4x50 m-es mix gyorsúszó váltóban a Balázsiné Jaczkó Márta, Dr. Fábián Ákos, Katona Judit, Fodor György összeállítású debreceni váltó 2:03,24 mp-cel a korábban érvényes országos csúcsnál jobb időt ért el.

Gács Marcell győztes 100 m-es pillangózó eredménye (2:01,18 mp) szintén az eddigi legjobb hazai idő korcsoportjában (sporttársunk 73 éves!).

A versenyen tudtuk meg, hogy 2007. április 14-én, a Debreceni Sportuszodában a Hajdú-Bihar Megyei Úszóbajnokság II. fordulóján úszott és hitelesítésre felterjesztett két szenior korcsoportos országos csúcsunkat néhány napja elfogadták!

Az új csúcsok: 200 m férfi hátúszás, I. korcsoport, Fodor György, 2:34,15

200 m férfi mellúszás, VI. korcsoport, Dr. Rentka László, 3:05,18

Számhalmozók

Három nap alatt a 14 egyéni versenyszám közül valamennyiben indult Dr. Rentka László, aki öt egyéni bajnoki címet szerzett. Ezzel és egyéb helyezéseivel a verseny legeredményesebb férfi versenyzője volt. Ugyancsak valamennyi versenyszámban indult Nagy István, 13-ban Kis Róbert, 12-ben Rácz Kata, Bonivárt Ágnes, 11-ben Dr. Fábián Ákos és Jurák Árpád.

Világversenyekre készülnek

Az idei Szenior Úszó Európa-bajnokságra készülők közül a csapat 86 éves rangidőse, Puskás Pál hat egyéni bajnoki címet szerzett. Ugyancsak az EB-re készülnek és jól szerepeltek a bajnokságon: Kovács Lukácsné, Dr. Bitskey István, ifj. Bitskey István, Dr. Rentka László, Fodor György és Miklós Attila.

Krucsó Zsolt (43 éves) a Transzplantáltak Világjátékára készül, és Dévald Péterrel, a transzplantált versenyzők 77 éves rangidősével a debreceni csapatot erősítette.

Vass Tibor mozgássérült versenyző (egyesülete: MMS-Úszás DSE, Debrecen), számos országos csúcs tartója egy győzelmet és egy 2. helyezést ért el a szenior OB-n.

Egyéni rangsor

A legeredményesebb férfi versenyzők 50-es ranglistáján 1. Dr. Rentka László (72 pont), 5. Jurák Árpád (49 pont), 7. Puskás Pál (47 pont), 9. Kis Róbert (46 pont), 11. Danyi József (44 pont), 22. Dr. Bitskey Péter (35 pont), 25. Dr. Fábián Ákos (33 pont), 32. Katona László (30 pont) és Nagy István (30 pont), 38. Fodor György (28 pont), 44. Dévald Péter (27 pont), 45. Dr. Bitskey István (26 pont) és Selmeczi János (26 pont). A nők ugyancsak 50-es ranglistáján 5. Rácz Katalin (51 pont), 22. Kovács Lukácsné (34 pont), 25. Bonivárt Ágnes (31 pont), 38. Katona Judit (25 pont).

2007 debreceni szenior úszóbajnokai: Hatszoros bajnok Puskás Pál (86 éves), ötszörös bajnok Dr. Bitskey Péter (32 éves) és Dr. Rentka László (50 éves), négyszeres bajnok Rácz Kata (28 éves) és Fodor György (26 éves), háromszoros bajnok Selmeczi János (76 éves) és Jurák Árpád (46 éves), kétszeres bajnok Leveles Beáta (46 éves), Dr. Soltész István (44 éves), Danyi József (35 éves), egyszeres bajnok Gács Marcell (73 éves), Kovács Lukácsné (72 éves), ifj. Bitskey István (33 éves), valamennyien a Debreceni Szenior Úszó Klub tagjai. Egy bajnokságot nyert még Debrecenből Vass Tibor (38 éves, MMS-Úszás DSE).