Mi is úszunk

Tegnapi és mai hírek

A melbourne-i úszó világbajnokság izgalmas és szakmailag számunkra is tanulságos versenyei, éjszakai sportközvetítései mellett mi sem tétlenkedtünk az elmúlt napokban.

Othman Mohamed a Budapest Bajnokságon ma, szombaton az előfutamban 1:13,35 mp-es idővel az 5. helyen jutott a döntőbe, ahol 1:12,80 mp-es, kiváló időeredménnyel az 5. helyen végzett (két válogatott és két ifjúsági válogatott úszó előzte meg). A jó időeredmény értékét növeli, hogy Mohamedé volt a legrosszabb reakcióidő (0,99 mp)! A Budapest Kupánál erősebb ez a verseny, hiszen nem csak a felnőtt versenyzőkkel, hanem a fiatalabb trónkövetelőkkel is meg kell küzdeni.

Holnap erősebb számában, az 50 m-es mellúszásban áll rajthoz Mohamed a Komjádi Uszodában.

Bitskey István (1974) Kassán az 50 m-es hátúszásban győzött a Szamuelisz Ferenc emlékversenyen. Ideje 31,34 mp volt, az országos csúcsjavítás (a szeniorok II-ik korcsoportjában) a következő versenyre maradt… Dr. Bitskey István (1941) két versenyszámban, a 100 m-es mellúszásban és a 100 m-es pillangóúszásban végzett a 2. helyen a szentesi Melkuhn Dezső mögött. Holnap, vasárnap a miskolci különítmény, Jurák Árpád, Kis Róbert és Dr. Sándor Roland vesz részt a kassai verseny második napján.

Március 30-án, pénteken 16 órától éjfélig 8 órán keresztül váltóztunk Hajdúböszörményben. A Debreceni szeniorok és egyetemisták I. csapata megvédte tavalyi elsőségét, és visszahozhatta Böszörményből a vándorkupát. Igen jó iramot diktáltunk, 1:15,18-as átlagot értünk el, ami a tavalyi 347x100 m + 50 m-es összeredményt 383x100 m + 10 m-re növelte. A Debreceni szeniorok és egyetemisták II. csapata 294x100 m-t + 30 m-t úszott, és a 3. helyen végzett a váltóversenyben (az I. csapaton kívül a Tekergők SE váltója előzte meg őket). Pilip SE vízilabdázói és a böszörményi szenior úszók következtek a sorban. A helybeli Cseh Miklós szokása szerint egyedül úszta végig a versenyidőt 13 km-t teljesítve.

Köszönet és gratuláció a csapattagoknak! A részletes versenystatisztika készül!

Következő versenyünk a Megyebajnokság II. fordulója lesz április 14-én, szombaton 9 órától a Debreceni Sportuszodában, a 200 m-es versenyszámok gyors, hát, mell, pillangó és vegyesúszás sorrendben következnek. Az országos szenior csúcsdöntésre készülő, vagy a szenior EB szintidő teljesítésére törekvő szeniorok indulását javaslom. Eddig Fodor György, Dr. Fábián Ákos és Dr. Rentka László jelentette be indulási szándékát.

Debrecen, 2007. március 31., szombat (20.40)