Abádszalók, Tisza-tó Átúszóverseny
2007. augusztus 4.

Augusztus 4-ére változékony, szeles, esős időt ígért a meteorológia. Debrecenben esős, hűvös reggelre ébredtünk, de a hajdú-bihari csapat így is 15 fővel jelent meg az átúszáson. A Hortobágytól kezdve különben napsütésben utaztunk, és a szigetre való behajózás és az úszás alatt kifejezetten napsütéses volt az idő. A vízhőmérséklet 1 m-rel a felszín alatt 19 °C volt a hivatalos közlés szerint, de mi ennél magasabban és néhány fokkal melegebb vízben úsztunk…

A Kalóz-szigetről idén másik úszási útvonalat jelöltek ki, a strandi csúszda bal oldala volt a cél.(Vízisípálya létesült a korábbi úszások helyszínén.) A táv idén is 2 km körül lehetett.

Kedvezményes, csoportos nevezés a rendezők jóvoltából, áthajózás a szigetre komppal, szúrós sulyomtermés és elhunyt 20 centis kecskebéka a parton, elszakadt úszósapka, jó küzdelmek és tévelygések a pályán, biztosító motorcsónak, jetsky, vízibiciklik és hajók, sárga bóják, hullámok, debreceni sikerek – távírati stílusban ennyi a verseny összefoglalása.

Csapatunk dobogósai a különböző korcsoportokban: két berettyóújfalui úszólány nyitotta a sort: a lányoknál Sándor Fanni 1., Erdei Lívia az eggyel idősebb ifjúsági kategóriában 3. helyezett volt, Bonivárt Ágnes a felnőtteknél élete második nyíltvízi versenyén a 2. helyen végzett. Nagy Emese a Senior 1 korcsoportban többszörös címvédőként ismét győzött. A férfiaknál a felnőtteknél Fodor György első tóátúszásán 1., a Senior 1 korcsoportban Dr. Rentka László kétszeres címvédőként idén is 1., Horváth Zoltán 2., a Senior 2 korcsoportban Torkos Sándor, aki 60 évével a rendezvény legidősebb úszója volt, a 2. helyen végzett.
További debreceni eredmények: Törös Lajos, aki a korábbi években ezüstérmes is volt, idén mellen úszott, eredménye a 4. helyhez volt elég. Polonkai Vanda 11 évével csapatunk legfiatalabb tagja volt, Polonkai Ákos, Móró Tibor, Sárvári Tibor, Godó Bence és Godó Soma úszták még le debreceni színekben a versenytávot.

Az Égerházi-Rentka telken, a Muskátli utcából nyíló Névtelen utcán babgulyás, szendvics, üdítők, sütemények várták a tikkadt versenyzőket (utóbbiakat a vendégek hozták). Kerekes doktor családjával futott be, útban Tiszacsegére. Vas András betegség miatt nem jött, Batta Gyula vívódott és engedett a nyomásgyakorlóknak, szintén otthon maradt. Krucsó Zsolt, Simon Judit és Pősze András is elhitték, hogy rossz lesz az idő. Kovács Lukácsné gyulai formaidőzítése miatt napokkal korábban visszalépett a nyílt vízi úszástól.

Jövőre ismét megrendezik a Tisza-tó átúszóversenyt; mi ott leszünk!