Beszámoló és eredménylista a Balatonfűzfőn megrendezett távúszóversenyről

Az úszó maratoni távról olyan mődon alakult az álláspontom, hogy miután megfelelően felkészültnek éreztem magam, beneveztem a fűzfői versenyre és egy rokonlátogatással egybekötve a dolgot sikeresen lebonyolítottam. Időeredményem 1 óra 40 p 28 mp. Elégedett vagyok az időteljesítménnyel és végeredményben örülök, hogy belevágtam, mert ekkora távot versenyen még nem teljesítettem és az idő múlásával esélyeim csak romlottak volna. Szerzett tapasztalataim birtokában a Balaton átúszásra is sokkal jobb felfogásban tudom majd irányítani a felkészülésem.

Versenytapasztalatok

Első kb. 20-25 hossz elég nehezen ment, erre számítottam is, mert a levegővételem ilyenkor még nem a legjobb. Továbbiakban a 60-ik hosszig elég jól ment, ekkor idő előtt akaratom ellenére kezdtem lassítani, de érezve, hogy ez korai újra felpörgettem magam és úgy a 85. hossznél kezdtem fáradtságot érezni, de tudtam, hogy innen már baj nem történhet, fő célom a táv teljesítését megvalósítom. Azért igencsak vártam a bíró sípjelét az utolsó száz előtt. Az időeredmény egyik legoptimistább sejtésem igazolta, első próbálkozásra nagyon meg vagyok elégedve.
Az első rajt 13 órakor volt, a fiúk rajtoltak és ketten úsztak egy pályán. Az első helyezett 1 órán belül teljesítette a távot, nagyon szépen úszott az elit mezőny. Mi 15 órakor rajtoltunk együtt a lányok mezőnyével. A lányok úsztak a belső pályákon, a két szélsőn (1-2 és 7-8) úsztunk mi a szeniorok, ketten egy pályán. Én egy békéscsabai hölggyel úsztam a hetesen. A lányok egyedül úsztak egy pályán és iszonyatos iramot diktáltak. Mellettem a hatoson a kislány (azt hiszem ő lett a női bajnok), általában négy hossz megtétele után körözött le, úgyhogy én kb. 3200-nál jártam, amikor ő befejezte.
Dióhejban ennyi volt, részemről elég bátor kezdetnek tartom. Talán tudnék még javulni is elsősorban azáltal, hogy bukófordulóval úsznék, ami jelen pillanatban nem erősségem.

Összeállította: Gyepesi István 2006.01.24.

E R E D M É N Y L I S T A

Magyar Köztársaság 2006. évi Nyílt 5km-es Uszodai Hosszútávúszó Országos Bajnokságai