MEFOB 2006
Hatodik hely a pontversenyben – Egy dobogós és számos pontszerző helyezés a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Úszóbajnokságon
Még egyszer az úszóbajnokságról

A bajnokság gyorsmérlegét már a verseny napján (november 19-én) meg lehetett vonni, erről egy rövid cikk és néhány fotó aznap este 22:12 perctől a Haon sporthírei között szerepel.

A versenyjegyzőkönyv november 22-ei netre kerülésével (http://www.tnt.bme.hu) részletesebben is tallózhatunk a pontszerző helyezések között.

A Debreceni Egyetem 25 fős úszócsapata által a pontversenyben elért hatodik helyezés igen jónak mondható (19 csapat indult). A pontszerzésből a csapat 13 tagja vette ki a részét.

Az erős mezőnyben csak az első hat helyezett kapott pontot (az 50 m-es férfi gyorsúszásban például a fiúknál 49-en indultak, és a 6. helyért 25,51 mp-et kellett úszni. Az első 17 induló 27 mp-en belül úszott, még a 41. helyezett is a fiúknál „lélektani határnak” számító 30 mp-en belül ért célba! (Legjobb debreceni eredményként Pocsai Balázs triatlonista révén a 24. helyezést sikerült megszerezniük ebben a számban az egyetemistáknak 27,20 mp-es, különben kiváló idővel.)

Galgóczi Krisztina a 100 m-es pillangóúszásban 1:09,31 mp-es idővel elért 2. helyezése előtt két versenyszámban is indult, 50 m gyorson 29,41 mp-cel a 4. helyen, 100 m gyorson, mintegy a pillangóúszásra ráhangolódva 1:07,41 mp-cel a 8. helyen végzett.

Othman Mohamed 100 m mellen jó idővel (1:14,83) az előkelő 5. helyen ért célba.

A triatlonisták a 400 méteres gyorsúszásban értek el jó időeredményeket és helyezéseket: Pocsai Balázs 4:42,67 mp-es, kiváló idővel az 5., Csortos Imre 4:50,34-gyel a 7., Bíró Zsolt (5:04,72) a 9. és Kovács Tamás (5:11,10 ) a 10. helyet szerezte meg. A nőknél Csáthy Csilla 5:42,14 mp-cel a 6. helyen volt pontszerző.

Fodor György 100 m háton a 8. legjobb idővel, 1:11,87-tel csapott a célba valószínűleg utolsó országos egyetemi versenyén (ő már szenior korú, 25 éves és Ph.D. hallgató a Debreceni Egyetemen).

A kétszeres pontértékű váltókban is születtek jó debreceni eredmények: a nők 4x100 méteres vegyesúszó váltója Bakó Dóra, Herman Anita, Galgóczi Krisztina és Csáthy Csilla összeállításban 5:27,93-mal a 6., a 10x50 méteres intézményi váltó „A” csapata 4:45,04 mp-cel (igen jó, 28,5 mp-es átlagidővel!) a kiváló 4. helyen végzett. A váltó tagjai: Pocsai Balázs, Fecskovics Attila, Kovács Tamás, Bíró Zsolt, Csortos Imre triatlonisták, egyetlen női váltótagként Galgóczi Krisztina, valamint Fodor György, Fizil Ádám, Dr. Fábián Ákos és Othman Mohamed úszók.

A csapat erejét és tartalékait mutatja, hogy a férfiak 4x100 méteres váltójában és a 10x50 méteres intézményi váltóban sikerült „B” váltót is indítania a Debreceni Egyetemnek. A férfiak jobbik vegyesváltója a pontszerző közeli 7. helyen végzett (Fodor György, Othman Mohamed, Csortos Imre, Pocsai Balázs).

Valamennyi versenyszámban legalább egy versenyzőt indítottak a debreceniek, az 50 méteres gyorsúszásban például 6 férfi és 7 női nevezettjük volt.

Az érdeklődő egyetemisták hétfőn, szerdán és pénteken 18.20-tól csatlakozhatnak a csapat edzéseihez a Debreceni Sportuszodában.