Öbölátúszás – debreceni sikerek

A másodfokú viharjelzés miatt három és fél órával elhalasztott rajt után vághattak neki a 3,6 km-es úszótávnak Balatonfüred és Tihany között a 2001. évi Pannon GSM Öbölátúszás (a Wesselényi Emlékverseny) résztvevői.
A versenyt idén is az Európa-bajnok úszó, Batházi István nyerte. Debreceniek is szép számmal voltak az 5798 fős mezőnyben. Közülük a szenior úszók a korcsoportos értékelésben több dobogós helyezést szereztek: közülük Kovács Lukácsné győzött.

A nyugdíjas, de hiperaktív testnevelő tanár zsinórban tucatnyi győzelmet ért el az elmúlt három év magyarországi távúszó versenyein. Bitskey Péter és Mechler Andrea másodikok voltak korcsoportjukban. Káldi Ildikó és Nagy Zoltán bronzérmes, Ménesné Óvári Judit és id. Bitskey István negyedik helyezettek voltak.

A Rentka család és a Bitskey család – két különböző kategóriában – egyaránt a harmadik helyen végzett a családok versenyében. Első tíz helyen végeztek az olykor többszáz fős korcsoportos mezőnyben: Jaczkó Márta, Kövér Katalin, Straubinger Györgyi, ifj. Bitskey István és Rentka László.

További debreceni résztvevők teljesítették sikerrel a távot az erősen hullámzó Balatonban: Jákimné Lövei Éva, Kertész Attila, Szabados József, Filep Ernő Csaba, Tárkányi Tiborné, Szabó Imre, Szabó Pál, Pusztai Árpád, Karácsonyi György, Karácsonyi Szabolcs, Karácsonyi Botond, Balázsi Jenő, Illés Anna, Rentka Anikó, Égerházi Anikó, Tóth Béla, Móró Tibor, Gál Péter, Sárvári Tibor, Molnár József, Molnár Bence, Hegedűs Imre, valamint Püspökladányból Keserű Attila és Keserű Norbert Sándor. (A több forrásból összegyűjtött felsorolás valószínűleg nem teljes.)

A négy fős csapatok versenyében 44 csapat között négy debreceni is szerepelt, a legjobb csapatunk a 11. helyen.